Cytat miesiąca: „Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca.” Nikolaus Lenau

11 listopada Święto Niepodległości

11 listopada to święto, które powinno obchodzić się w radosnej i podniosłej atmosferze, ponieważ upamiętnia jedne z najbardziej pozytywnych momentów w dziejach Polski.

W 1918 roku wszystkich obywateli opanował ogromny entuzjazm, szczęście, niewypowiedziane wzruszenie.

Po raz pierwszy od 123 lat nasi Rodacy mogli poczuć smak wolności i swobody decydowania o losach własnego kraju.

Tego dnia Wszyscy świętujemy nie tylko podczas defilad, oficjalnych uroczystości czy koncertów, ale także poprzez składanie życzeń dla Polski oraz dla Naszego Narodu.

W dniu dzisiejszym, czyli 10 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu 2022”, wspólnie z całą społecznością szkolną o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.

MY PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 IM. WOJSKA POLSKIEGO W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy wszystkim Polakom, wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia i aby dla każdego z nas wolna Ojczyzna była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

Data dodania: 2022-11-10 19:13:51
Data edycji: 2022-11-10 19:40:23