Dzień Dyni - Konkurs na najśmieszniejszą dynię

Jesień w pełnej krasie, cieszy nas swoimi kolorami i darami natury. To właśnie dynia jest królową jesiennych owoców. Jest tak, gdyż ceni się ją nie tylko za jej ciepłe kolory. Dynia jest nieziemsko zdrowa, a co najważniejsze, da się z niej wyczarować dosłownie wszystko. Stąd pomysł naszego Samorządu Uczniowskiego, by w piątek 28 października obchodzić w szkole Dzień Dyni. Ten jesienny owoc stał się inspiracją dla wyobraźni i kreatywności naszych uczniów. Już od środy w klasach trwały narady, jak ozdobić dynię, co dodać, wyciąć  czy może ją pomalować. Każda klasa miała za zadanie wystawić do konkursu 1 okaz,  ale dzieci tak się zaangażowały, że pękatych uczestniczek konkursu było więcej. Organizatorki konkursu czyli dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor dokonały wyboru tych „naj”, a było to niełatwe, bo zaprezentowane dynie były bardzo śmieszne, oryginalne i estetycznie wykonane.  Komisja konkursowa po długich obradach zdecydowała, że pod względem pomysłowości wygrała dynia z klasy 6, potem z klasy 5 i 1. Oceniono również wielkość dyń i tu bezapelacyjna była mega dynia z klasy 1, potem 6 i 4. Zwycięskim klasom serdecznie gratulujemy.

W ramach szkolnych cykli „Piątki na wesoło – szkoła się bawi” uczniowie w trakcie Dnia Dyni mogli przyjść do szkoły w śmiesznych przebraniach. Na korytarzach przechadzały się wróżki, czarodzieje, wesołe duszki i straszydełka.

Dziękujemy dziewczynom z SU oraz Pani Ewie za zorganizowanie  tak fajnego szkolnego dnia, a zgromadzone w konkursie dynie można podziwiać na wystawce w holu szkoły.

Data dodania: 2022-10-29 17:08:38
Data edycji: 2022-10-29 17:09:28