„SPACER PO NOCNYM NIEBIE”- POKAZ W PLANETARIUM

Planetarium to główny punkt wycieczki edukacyjnej do Wrocławia, która odbyła się 31 stycznia 2020r. W wycieczce tej wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w projekcie „Podniesienie jakości pracy szkoły i zakresu usług edukacyjnych placówek szkolnych w Kędzierzynie- Koźlu”. Podczas pobytu w Planetarium Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego braliśmy udział w pokazie pt. „Spacer po nocnym niebie”. Pokaz ten przedstawiał dobowe i roczne zmiany wyglądu nieba oraz ruch pozorny gwiazd na niebie w zależności od szerokości geograficznej. W trakcie pokazu mieliśmy okazję poznać charakterystyczne gwiazdozbiory nieba letniego i zimowego, najbliższe nam planety Układu Słonecznego oraz najbardziej znane mgławice i najdalsze galaktyki. Podczas pobytu we Wrocławiu spacerowaliśmy także w Parku Szczytnickim, na terenie którego znajduje się wiele zabytków kultury, przyrody i atrakcji turystycznych między innymi Hala Stulecia, Ogród Japoński, zabytkowy kościółek. Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że kościółek pod wezwaniem Św. Jana Nepomucena powstał na przełomie XVI i XVII wieku, a na teren parku został w 1913 przeniesiony z Kędzierzyna. Troszeczkę zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do domu.

Data dodania: 2022-08-01 12:39:23
Data edycji: 2022-08-01 12:41:49