Cytat miesiąca: „Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca.” Nikolaus Lenau

DZIESIĄTKOWA QŹNIA WIEDZY RAZEM RAŹNIEJ - wizyta przedszkolaków.

W ramach cyklu integracyjnego RAZEM RAŹNIEJ w naszej szkole gościliśmy dzisiaj sześciolatki wraz z Paniami z Publicznego Przedszkola nr 10. Celem tej wizyty było poznanie bliżej szkoły do której dzieci będą mogły uczęszczać po ukończeniu przedszkola oraz udział w zajęciach sportowych i warsztatach artystycznych. Już w progu szkoły dzieciaczki powitała Pani Dyrektor Karolina Pietrzyk, która opowiedziała im o zaletach naszej szkoły, o szkolnej atmosferze i o niespodziankach jakie czekają milusińskich podczas wizyty. Pierwsze kroki maluchy skierowały do naszej pięknej hali sportowej. Tam czekały już na nich Pani Ilona i Pani Ewa. Dzieci mogły postrzelać do bramki, wzięły udział w zabawach sportowych i pokonywały niesamowicie trudny tor przeszkód. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na relaksacyjną twórczość plastyczną. W pracowni Pani Basi każdy z powodzeniem wykonał papierowego mikołajka. Zajęcia plastyczne zakończyły się wspólną grą w rysowane kalambury. Następne warsztaty były związane z muzyką i poprowadziła je Pani Asia. Maluchy szybko i świetnie nauczyły się grać na flażoletach, dzwonkach i bumbum rurach, wspólnie zagrały i zaśpiewały 2 świąteczne piosenki. Wszystkie zajęcia były atrakcyjne i ciekawe, ale największą niespodzianką dla naszych gości była chyba degustacja gorących gofrów, które upiekła Pani Dyrektor wraz z Panią Jolą. Pokój nauczycielski zamienił się w kawiarenkę, każdy mógł odpocząć od wrażeń i emocji i skosztować pysznych gofrów, naleśników, popijając owocowym kompotem. Kolejny cykl zajęć już w styczniu. Mamy nadzieję, że naszym gościom podobało się w naszej szkole, bo z uśmiechami na twarzach wracały do swojego przedszkola. Niektóre z nich zapewne wrócą po wakacjach do naszej szkoły już jako nasi uczniowie. Serdecznie zapraszamy.

Data dodania: 2022-11-30 20:49:10
Data edycji: 2022-11-30 20:50:58