Cytat miesiąca: „Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca.” Nikolaus Lenau

Zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa w terenie

W dniu 27 października uczniowie naszej szkoły udali się do Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach na zajęcia  praktyczne z edukacji dla bezpieczeństwa. Czekał tam na nas Pan Maciej Kopeć, który prowadzi zajęcia w klasie „mundurowej”. Przekazał nam sporą dawkę wiedzy opartą o własne doświadczenia zawodowe. Mogliśmy zobaczyć prawdziwą broń, granaty oraz wojskowy hełm. Po części teoretycznej poszliśmy na podwórko, gdzie Pan Marcin odpowiednio nas przeszkolił. Ćwiczyliśmy musztrę, nauczyliśmy się wypełniać komendy. Nie obyło się bez ćwiczeń fizycznych – bieg z bronią, przysiady, pompki oraz czołganie. Najfajniejsza atrakcja zostawiona była na koniec spotkania. Każdy miał możliwość postrzelać z broni. Również nasza Pani Dyrektor skorzystała z tej możliwości i wykazała się całkiem niezłymi umiejętnościami strzeleckimi. Wszyscy byliśmy zachwyceni zajęciami. Zmęczeni, ubrudzeni ale szczęśliwi wróciliśmy do naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Data dodania: 2022-10-27 19:22:18
Data edycji: 2022-10-27 21:25:00