Cytat miesiąca: „Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca.” Nikolaus Lenau

Innowacja ''Blaszka animuje''

Pomysł innowacji zrodził się w wyniku obserwacji potrzeb naszych uczniów. Jest to kontynuacja działań podjętych w 2014 roku, które inspirują kolejne roczniki naszych uczniów. Działania obejmują prace nad animacją poklatkową, jak i pracą nad filmami krótkometrażowymi.

Niezwykle ważne jest, aby rozwijać pasję uczniów dotyczącą edukacji filmowej. W związku z tym na zajęciach dodatkowych uczniowie nabierają umiejętności pracy nad animacją poklatkową oraz filmami krótkometrażowymi zachęcając kolejną grupę uczniów tym razem z młodszych klas.

Zajęcia te odbywają się w ramach zajęć rozwijających kreatywność w klasie 5A raz w tygodniu. Także zajęcia prowadzone będą blokowo- warsztatowo w dni wolne od zajęć edukacyjnych lub po lekcjach, cykl zajęć trwających po 6-7 godzin zegarowych, w których będą uczestniczyć również uczniowie klasy 4A oraz chętni uczniowie z klas starszych.

Cele edukacyjne innowacji:

• kształtowanie umiejętnego posługiwania się terminologią filmoznawczą,

• kształtowanie potrzeby samokształcenia i samopoznania,

• rozwijanie umiejętności pracy w zespole,

• kształtowanie umiejętności aktywnego współdziałania w grupie oraz odpowiedzialności za wspólną pracę,

• kształtowanie pozytywnego nastawiania do wykonywanej pracy,

• kształtowanie umiejętności przyjmowania krytyki, wyciągania na jej podstawie wniosków oraz wdrażania ich do dalszej pracy,

• nauczenie dobrej organizacji pracy, systematyczności, pracowitości,

• doskonalenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce,

• nauczenie korzystania z nowoczesnych technologii, które niezbędne są przy tworzeniu wypowiedzi filmowej (np. montażu filmu w odpowiednim programie).

Ewaluacja zajęć będzie opierała się na prezentowaniu własnych filmów, animacji w Domu Kultury „Lech” w Kędzierzynie-Koźlu oraz zdjęć, filmów z warsztatów, czy różnych imprez, uroczystości, w których uczniowie będą uczestniczyli na stronie szkoły, Facebook`u oraz na własnym koncie Youtube, na którym będą prezentowane Tylko animacje poklatkowe.

Data dodania: 2022-09-12 13:55:56
Data edycji: 2022-09-15 15:33:37