„Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 listopada 2021

Rusza VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz” zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w  konkursie, który trwa od 1.09. 2021 roku  do 30. 06. 2022 roku.

Organizatorem jest Firma Enviropol PL. Sp.  z o.o. (https://www.enviropol.pl/)

1. Celem Programu edukacyjnego „Ze starego nowe!” oraz konkursu „Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz!”  jest upowszechnienie wiedzy z zakresu postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (elektrośmieci) oraz zużytymi bateriami i akumulatorami poprzez aktywne włączenie się placówek oświatowych w działalność ekologiczną polegającą na zbieraniu baterii i elektrośmieci oraz rozwijanie aktywności i świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży, jak również dorosłych mających bezpośredni wpływ na ich edukację. Ponownie wykorzystujemy surowce, a szkodliwe substancje utylizujemy nie zanieczyszczając środowiska.  

2. Zbiórce podlegają:  

- zużyte baterie - zużyte baterie i akumulatory przenośne, używane w telefonach, elektronarzędziach, zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne które bez problemu można przenieść ręcznie i które były przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów, bez akumulatorów samochodowych i przemysłowych;  

- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zwany dalej „Elektrośmieci” w tym: lodówki, pralki, zmywarki, TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertaki i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, zabawki elektryczne, sprzęt muzyczny i sportowy, sprzęt oświetleniowy oraz każde inne urządzanie które do działania potrzebuje prądu z gniazdka lub z baterii.  

Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, nie zdemontowany.  

Zbiórce podlegają urządzenia oznaczone znakiem przekreślonego kosza.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat