Jesteśmy bezpieczni - spotkanie z policjantami

8 września 2021

W środę 8 września uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w spotkaniu z Panem Dzielnicowym oraz z policjantami z "drogówki". Celem spotkania była pogadanka o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą.

Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie spotkania nasze pierwszaki otrzymały książeczkę - poradnik - jak uniknąć kłopotów w szkole i nie tylko. Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjanci będą kojarzyli się dzieciom, jako osoby, których nie należy się bać i do których zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

• Powiększ zdjęcie Poradnik

Poradnik