3 września 2021

Reprezentantów naszej szkoły nie mogło tam nie być! 3 września na kozielskim Rynku odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku prezentowaną lekturą była "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Wybrane fragmenty czytali włodarze miasta: Pani prezydent i Pan starosta, szefowie różnych miejskich instytucji, np. Biblioteki Miejskiej, Spółki Czysty Region. Do akcji zaproszono także uczniów szkół podstawowych i średnich naszego miasta. PSP 10 reprezentowały 3 uczennice: Julia Samsel, Angelika Mikołajek i Ola Markiewicz. Dziewczyny fantastycznie przeczytały wybrany akt dramatu. A że pogoda dopisała i książka przyjemna, to  był to naprawdę przyjemny sposób na spędzenie piątkowego wczesnego popołudnia.