Klasowy konkurs pięknego czytania w klasie 1

Nasze pierwszaki poznały już wszystkie literki, bardzo ładnie je piszą i czytają. Dzieci poznały też zasady pięknego czytania i wiedzą, że trzeba czytać głośno, wyraźnie, płynnie, poprawnie, z intonacją oraz zwracać uwagę na znaki interpunkcyjne.

W poniedziałek 15 marca odbył się klasowy konkurs pięknego czytania wiersza Juliana Tuwima "Pan Hilary". Do czytania zgłosiło się 7 chętnych. Pozostałe dzieci stworzyły jury i przyznawały od 1 do 3 punktów. Po podliczeniu głosów okazało się, że najpiękniej wiersz przeczytała Ania, druga była Zuzia i trzecia Zuzanna. Pani Basia wręczyła laureatkom piękne dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy dziewczynkom i zachęcamy wszystkich do dalszego trenowania pięknego czytania :)

• Powiększ zdjęcie Zwyciężczynie konkursu pięknego czytania

Zwyciężczynie konkursu pięknego czytania