Kubusiowi Przyjaciele Natury

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych, poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.

Uczniowie 1 klasy w bibliotece szkolnej, mieli okazję poznać Kubusia, który wprowadził ich w świat natury, która jest naszym domem. Dzieci dowiedziały się co to jest natura, przez zabawię wymyślały sposoby, jak o nią dbać i troszczyć się. Wysłuchały ciekawostek o zwierzętach, wskazówek jak odnaleźć kierunki w lesie i jak możemy przewidywać pogodę.

Przed nami kolejne spotkania, na których dowiemy się dlaczego ruch jest nam tak bardzo potrzebny, jak zdrowo się odżywiać i jak oszczędzać prąd i wodę. Gdy przebrniemy przez wszystkie etapy, otrzymamy dyplom Kubusiowych Przyjaciół Natury.

• Powiększ zdjęcie Plakat ogólnopolskiego programu

Plakat ogólnopolskiego programu