Korzystając z tego, że najmłodsi uczniowie wrócili do szkoły, biblioteka szkolna zaprosiła pierwszoklasistów na uroczyste pasowanie na czytelnika. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek, zobaczyły jak powstaje książka oraz złożyły uroczyste przyrzeczenie dbania o książki.

W związku z czasem pandemii, spotkanie miało charakter kameralny, nie mogli towarzyszyć nam nasi koledzy i koleżanki. Nie zabrakło jednak podarunków, które biblioteka otrzymała w ramach kampaniiMała książka – wielki człowiek”. Z myślą o dzieciach rozpoczynających edukacje i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania, uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Znaleźć tam można książkę „Pierwsze abecadło”, broszurkę dla rodziców oraz kreatywny alfabet. Wszystko zostało zakupione ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Mam wielką nadzieję, że dzięki odwiedzinom w bibliotece miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.

Dzieci podczas uroczystości pasowania

• Powiększ zdjęcie Plakat promujący projekt „Mała książka – wielki człowiek”

Plakat promujący projekt „Mała książka – wielki człowiek”